Gabrielė Gervickaitė

Gabrielė Gervickaitė. Kas ten už horizonto. 2013, Plastikinė lenta, mišri technika.

Gabrielė Gervickaitė. Kas ten už horizonto. 2013, Plastikinė lenta, mišri technika.

Savo darbuose nagrinėju kiborgišką kūną, jo jungtis su pasauliu, „kitokio“ kūno reprezentaciją ir egzistavimo galimybes. Visą tai darau pergalvodama savo patirtis, daugybę kūno / į kūną intervencijų chirurgijos metu, santykį su savo kūnu / kitais kūnais, kurie, pavyzdžiui,  anestezijos metu liečiasi prie manęs, nežinant kur, kaip ir kiek.

Nagrinėdama santykį tarp kūno, kaip medijos, ir chirurgijos proceso, kaip performanso, konstruoju kiborgišką organizmą, kuriu šio hibrido gyvybę palaikančias sistemas. Mano naudojamos materijos ‒ įtvarai, sutvirtinimai, korsetai, pleistrai, lipnios juostos ‒ yra asmeninių patirčių žymės. Jos užfiksuoja anestezijos, kaip išėjimo į kitus pasaulius, prisiminimus. Kūno operavimas tampa kosminiu patyrimu, išskridimu, perėjimu į kitą egzistencijos lygį. Man dirbtuvė yra operacinė, kur pjaustau torsais tampančias lipnias juostas, perdėlioju organus ir kaulus.
Dėl chirurginio-operacinio proceso atsiranda neįprasti intymumai, todėl mano darbuose ryškus erotinis aspektas. Susidūrus kūnams, apnuoginamos tarp jų esančios hierarchijos, slopintos fantazijos ir ignoruotos fobijos.

„Kas ten už horizonto“ ‒ tai vienas iš paskutinių mano darbų. Jį rodžiau 2013 m. Kauno meno bienalėje. Buvau sukūrusi instaliaciją „Kosminė operacija“, kurioje bandžiau sukurti operacinės kambario įspūdį ir nuotaiką. Labai norėjau padaryti ką nors simboliška. Panaudojau kryžiaus simbolį (pirmajame variante turėjo būti trys kryžiai). Nukryžiavau kiborgą, norėdama pabrėžti, kad vis tiek vienaip ar kitaip kas nors bus neteisingas, nubaustas ir pasmerktas.

Darydama šį darbą norėjau pavaizduoti cool kiborgą. Kreipiau dėmesį į sexy aprangą, linksmus protezus ir pan. Išgyvenus kūno transformacijas noriu parodyti, kad egzistuoja „kiti“ kūnai, kurie turi visas teises būti.

 

Sužinoti daugiau apie autorę ir rasti daugiau Gabrielės Gervickaitės darbų galite čia:  http://gabrielegervickaite.com/

Gabrielė Gervickaitė. Ekspozicija.

Gabrielė Gervickaitė. Ekspozicija.

Gabrielė Gervickaitė. Ekspozicija.

Gabrielė Gervickaitė. Ekspozicija.

 

 

 

Gabrielė Gervickaitė. Ekspozicija.

Gabrielė Gervickaitė. Ekspozicija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s